2019 - NETBAL:  HOËRAFDELING
Aan die netbaldogters wat so hard deur die seisoen geoefen  het,  baie dankie julle !  Aan al die afrigters  harde werk word  beloon !!!
1 STE-SPAN:  Hul afrigter, Juffrou Alet Kemp. 



2-DE SPAN: Afrigter - Juffrou Jolandi Gerber 


 

0/15-SPAN:  Afrigter - Juffrou Karlien Lombaard



0/14 - SPAN:  Afrigter - Juffrou Anya Maree


2019 - RUGBY HOËRAFDELING
Ons seuns het  vanjaar baie ingesit om ons skool trots te maak en daarvoor se ons baie dankie !!!
1 STE SPAN:  AFRIGTERS - Meneer Johan Bester en Marius Smit


0/15 SPAN:  Afrigter- Meneer Ronnie Brewis en Meneer Gavin Villinger

?


2019 Laerafdeling se Rugbyspanne
Baie dankie aan die afrigters wat so getrou deur die seisoen ons toekomstige “Springbokke" afgerig het.
Dankie ook aan al die seuns wat gereeld geoefen het en net elke keer hulle beste gegee het.
Bulletjies met hulle afrigters:  Oom Wikus Greef en Meneer Daniël Moatlhodi


0/9- Rugbyspan:  Afrigters - Oom Marius Smit,  Meneer Chris Vermeulen en Oom Gerrit du Plessis


0/11-Rugbyspan:  Afrigter Meneer Paul Bester 

 

0/13-Rugbyspan:  Afrigter Meneer Hardus Coetzer



NETBAL - 2019
Ons is baie trots op ons onderskeie netbalspanne wat vanjaar baie hard geoefen het en goeie opposie was vir die spanne waarteen hulle gespeel het.  Baie geluk !!!


0/7 - Span van Juffrou Rina Bester


0/8 - Span van Juffrou Annelene Badenhorst


 

0/9 - Span van Juffrou Elize Jordaan



0/10 - Span van Juffrou Bonita Avenant


 

0/11 - Span van Juffrou Alta Stevens en Juffrou Gerianne Hamersma



 

0/12 - Span van Juffrou Nita Wentzel


 

0/13 - Span van Juffrou Annine Cordier


GHOLF:
Gekombineerde Skool Christiana se gholfseuns se tegniek om die balletjie sekuur in die gaatjie te slaan is deur die Pro Shop afrigters verfyn.  Dankie meneer Ronnie Brewis wat ons oral heen vervoer.
 

 

SWEMGALA VIR BEGINNERS

Waterveiligheid kan nie genoeg beklemtoon word nie !   Daarom het die unieke byeenkoms plaasgevind  om ons beginner swemmers meer selfvertroue te gee in die water en om hulle voor te berei vir kompete-

rende deelname.  Hartswater het hul beginners ook gebring om dit ’n heerlike middag vir ons kleintjies te maak.  BAIE DANKIE aan Juf.  Bonita, Juf. Annelene en Juf. Alta wat die ervaring vir ons moontlik 

gemaak het.

Swempette, brille, sonroom, paddavoete, … en natuurlik die nodige motivering is vooraf gedoen.

Deelnemers het geduldig, met vlinders op die mae, hulle beurt afgewag.

Maar as ons eers in die water is, geniet ons ons gate uit !!!

Natuurlik was daar gewillig helpers indien die arms en bene nie meer wil werk nie.  


SWEMGALA EN WAATLEMOENFEES 30 JANUARIE 2019

HUISSPORT 2019

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


HUISSPORT 2019
SPRINGBOKKE:

 
 
DUIKERS:
 
 
 
 
 
 
ONS ATLETE
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ons sê dankie vir die VLR wat vir ons Gr.1,2,3 leerlinge ’n lekker speletjies middag aangebied het.
 

 
 
 
 
 
 
 
 

Baie geluk aan LJ Moolenbeek ( 2 goud), Charmone Louw (2 silwer) en Theuns Janse van Rensburg (silwer). 
Hulle het aan ’n swemgala  te Kimberley deelgeneem.